Product Details:
| Packaging Size | 50 gm |
| Jar Material | Glass |
| Material | Paraffin Wax |
| Color | White |
| Diameter | 3 inch |
| Usage | Festival |
| Shape | Round |
| Country of Origin | Made in India |
Product Details:
| Material | Copper |
| Color | Orange and Pink |
| Shape | Round |
| Usage/Application | Home |
| Weight | 800 gm |
| Packaging Type | Box |
| Country of Origin | Made in India |
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 100 Piece |
| Material | Glass |
| Capacity | 150 ml |
| Materials | Glass |
| Lid Type | Wooden Lid |
| Color | White |
| Finish | Frosted |
| Shape | Round |
| Cap Type | Lug Type |
| Microwave Safe | Yes |
| Country of Origin | Made in India |
We are engaged in offering this product to our clients. Our range of all products is widely appreciated by our clients.
Product Details:
| Size | 3 Inch |
| Color | Green and White |
| Material | Glass |
| Shape | Round |
| Usage/Application | Decoration Christmas |
| Technique | Cold Rolled |
Product Details:
| Material | Aluminium |
| Pattern | Plain |
| Weight | 350 gm |
| Color | Golden |
| Shape | Round |
| Usage/Application | Home |
| Country of Origin | Made in India |
Product Details:
| Size | 4 Inches |
| Material | Glass |
| Shape | Round |
| Usage/Application | Decoration |
| Packaging Type | Box |
| Capacity | 350 ml |
| Country of Origin | Made in India |
Product Details:
| Material | Glass |
| Color | Golden |
| Shape | Round |
| Usage/Application | Decoration |
| Weight | 600 gm |
| Diameter | 75 mm |
| Packaging Type | Box |
| Country of Origin | Made in India |
Product Details:
| Material | Glass |
| Shape | Round |
| Color | Copper Color |
| Usage/Application | Decoration |
| Weight | 1200 gm |
| Country of Origin | Made in India |
Product Details:
| Material | Glass |
| Shape | Round |
| Usage/Application | Home |
| Packaging Type | Box |
| Country of Origin | Made in India |
| Pattern | Printed |
Product Details:
| Capacity | 180 ml |
| Material | Glass |
| Usage/Application | Gifting |
| Finish | Glossy |
| Height | 5 inch |
| Lid | Without Lid |
| Pattern | Plain |
Product Details:
| Material | Glass |
| Pattern | Plain |
| Shape | Round |
| Usage/Application | Home |
| Packaging Type | Box |
| Country of Origin | Made in India |
| Thickness | 4 mm |
Product Details:
| Material | Soy Wax |
| Diameter | 3.5 inch |
| Color | Multicolour |
| Services Required | Designing |
| Usage | Decoration |
| Country of Origin | Made in India |
| Display Type | Digital |
Product Details:
| Material | Glass |
| Pattern | Indian |
| Weight | 800 gm |
| Color | Pink |
| Shape | Round |
| Usage/Application | Decoration |
| Country of Origin | Made in India |
Product Details:
| Material | Copper |
| Shape | Round |
| Color | Black |
| Weight | 45 gm |
| Usage/Application | Home |
| Packaging Type | Box |
| Country of Origin | Made in India |
Product Details:
| Material | Glass |
| Size | 3 Inches |
| Shape | Round |
| Packaging Type | Box |
| Country of Origin | Made in India |
We are engaged in offering this product to our clients. Our range of all products is widely appreciated by our clients.
Transparent glass candle holder
this is one type of candle stand or glass candle stand. it is also called candle holders
Product Details:
| Material | Glass |
| Pattern | Indian |
| Weight | 150 Gram |
| Color | Gold |
| Shape | Round |
| Type | Candle votive |
| Usage/Application | Decoration |
| Size/Dimension | 2.75x3 |
Product Details:
| Material | Glass |
| Cap Type | Lug Type |
| Shape | Round |
| Capacity | 250 mL |
| Usage/Application | Spice Storage |
| Country of Origin | Made in India |
Product Details:
| Material | Glass |
| Color | Golden |
| Shape | Round |
| Usage/Application | Decoration |
| Weight | 650 gm |
| Country of Origin | Made in India |
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 100 Piece |
| Material | Glass |
| Shape | Round |
| Usage/Application | Decoration |
| Weight | 900 gm |
| Diameter | 75 mm |
| Packaging Type | Box |
| Is It Handmade | Handmade |
| Country of Origin | Made in India |
We are engaged in offering this product to our clients. Our range of all products is widely appreciated by our clients.
Product Details:
| Material | Glass |
| Pattern | Indian |
| Color | Silver, Copper and Golden |
| Shape | Round |
| Usage/Application | Decoration |
| Packaging Type | Box |
| Technique | Cold Rolled |
| Country of Origin | Made in India |
We are engaged in offering this product to our clients. Our range of all products is widely appreciated by our clients.
Product Details:
| Material | Copper |
| Pattern | Plain |
| Color | Golden |
| Shape | Round |
| Usage/Application | Decoration |
| Country of Origin | Made in India |
Product Details:
| Material | Glass |
| Pattern | Plain |
| Color | Black |
| Shape | Round |
| Usage/Application | Decoration |
| Country of Origin | Made in India |
Product Details:
| Material | Glass |
| Shape | Round |
| Color | Silver |
| Usage/Application | Decoration |
| Packaging Type | Box |
| Technique | Hot Rolled |
| Country of Origin | Made in India |
Product Details:
| Material | Glass |
| Pattern | Printed |
| Shape | Round |
| Usage/Application | Decoration |
| Weight | 500 gm |
| Country of Origin | Made in India |
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 100 Piece |
| Holder Type | Candle jar |
| Size | 3 Inches |
| Capacity | 150 ml |
| Finish | Color Coated |
| Material | Glass |
| Shape | Round |
| Lid Type | Cork Lid |
| Usage/Application | Decoration |
| Packaging Type | Box |
| Top Diameter | 2.5"inch |
We are engaged in offering this product to our clients. Our range of all products is widely appreciated by our clients.
Product Details:
| Material | Glass |
| Pattern | Printed |
| Color | Golden |
| Shape | Round |
| Usage/Application | Decoration |
| Packaging Type | Box |
| Country of Origin | Made in India |
Product Details:
| Material | Glass |
| Pattern | Plain |
| Color | Golden |
| Shape | Round |
| Usage/Application | Decoration |
| Country of Origin | Made in India |
Product Details:
| Material | Glass |
| Pattern | Printed |
| Weight | 300 gm |
| Shape | Round |
| Usage/Application | Decoration |
| Packaging Type | Box |
| Country of Origin | Made in India |
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 50 Piece |
| Cap Type | Lug Type |
| Material | Glass |
| Set Content | 2 Piece |
| Usage/Application | Dry Fruits Storage |
| Cap Material | Glass |
| Shape | Round |
Additional Information:
Product Details:
| Material | Glass |
| Pattern | Plain |
| Shape | Round |
| Usage/Application | Home |
| Packaging Type | Box |
| Country of Origin | Made in India |
| Plaiting Type | Silver Gold Copper Plaiting |