Product Details:
| Minimum Order Quantity | 50 Piece |
| Dome Type | Cake Dome |
| Diameter | 9 inch |
| Height | 6 inch |
| Usage/Application | Cake Stand |
| Material | Soda Lime Glass |
| Base Material | Marble Base |
| Usage | Gift Packing, Decor, Cake Cover |
| Capacity | 1KG. |
| Glass Type | Dome |
| Shape | Cloche |
| Finish | Clear |
| Opening Type | Open Bottom |
| Country of Origin | Made in India |
| Product Material | Glass |
| size | 9 Inch |
Product Details:
| Size | 6 x 4 Inch, 8.5 Inch |
| Usage/Application | Cake Stand |
| Material | Wooden |
| Capacity | 600ml |
| Glass Type | Plain |
| Body Material | Glass |
| Country of Origin | Made in India |
Product Details:
| Glassware Type | Glass Cup |
| Usage/Application | Cake Stand |
| Glass Type | Glass dome with wooden base |
| Body Material | Glass |
| Set Contains | 1 piece |
We are engaged in offering this product to our clients. Our range of all products is widely appreciated by our clients.
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 50 Piece |
| Size/Diameter | 7.5 Inch |
| Usage/Application | Cake Stand |
| Capacity | 450 ml |
| Glass Type | Dome |
| Country of Origin | Made in India |
Product Details:
| Size/Diameter | 7.5 Inch |
| Usage/Application | Restaurant |
| Material | Wooden |
| Capacity | 750 ml |
| Glass Type | Dome |
| Country of Origin | Made in India |
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 100 Piece |
| Size/Diameter | 7.5 Inch |
| Usage/Application | Cake Stand |
| Material | Stainless Steel |
| Capacity | 300 gm |
| Glass Type | Dome |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
Product Details:
| Size/Diameter | 7.5 Inch |
| Usage/Application | Restaurant |
| Glass Type | Dome |
| Country of Origin | Made in India |
| Shape | U Shape |
| Dome Material | Glass |
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 50 Piece |
| Size/Diameter | 10.5 Inch |
| Usage/Application | Restaurant |
| Material | Wooden |
| Capacity | 650 ml |
| Glass Type | Dome |
| Country of Origin | Made in India |
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 50 Piece |
| Size/Diameter | 10.5 Inch |
| Usage/Application | Cake Stand |
| Country of Origin | Made in India |
| Material: | Glass |
| Packaging Type | Box |
We are engaged in offering this product to our clients. Our range of all products is widely appreciated by our clients.
Product Details:
| Size/Diameter | 10.5 Inch |
| Usage/Application | Cake Stand |
| Capacity | 7 |
| Glass Type | Dome |
| Country of Origin | Made in India |
Product Details:
| Size/Diameter | 8.5 Inch |
| Usage/Application | Restaurant |
| Material | Wooden |
| Capacity | 900 ml |
| Glass Type | Dome |
| Country of Origin | Made in India |
Product Details:
| Size/Diameter | 8.5 Inch |
| Color | Black |
| Usage/Application | Restaurant |
| Material | Wooden |
| Capacity | 900 ml |
| Glass Type | Dome |
| Country of Origin | Made in India |
Product Details:
| Size/Diameter | 7.5 Inch |
| Usage/Application | Cake Stand |
| Material | Stainless Steel |
| Capacity | 950 ml |
| Glass Type | Dome |
| Country of Origin | Made in India |
Product Details:
| Size/Diameter | 7.5 Inch |
| Color | White |
| Usage/Application | Cake Stand |
| Material | Wooden |
| Glass Type | Dome |
| Country of Origin | Made in India |
Product Details:
| Dome Type | Cake Dome |
| Size/Diameter | 7"inch |
| Diameter | 7 inch |
| Height | 6 inch |
| Usage/Application | Cake Stand |
| Base Material | Glass Base |
| Usage | Gift Packing, Decor, Cake Cover |
| Material | Stainless Steel |
| Capacity | 950 ml |
| Glass Type | Dome |
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 100 Piece |
| Size/Diameter | 10.5 Inch |
| Usage/Application | Cake Stand |
| Material | Stainless Steel |
| Capacity | 1 kg |
| Glass Type | Dome |
| Country of Origin | Made in India |
We are engaged in offering this product to our clients. Our range of all products is widely appreciated by our clients.
Product Details:
| Size/Diameter | 7.5 Inch |
| Usage/Application | Restaurant |
| Country of Origin | Made in India |
| Body Material | Glass and Wood |
| Glass Thickness | 2 mm |
| Packaging Type | Box |
Product Details:
| Size/Diameter | 7.5 Inch |
| Usage/Application | Restaurant |
| Capacity | 800 ml |
| Country of Origin | Made in India |
| Glass Thickness | 2 mm |
| Boy Material | Glass and Wooden |
Product Details:
| Size/Diameter | 9.5 Inch |
| Usage/Application | Restaurant |
| Material | Wooden |
| Capacity | 600 ml |
| Glass Type | Dome |
| Country of Origin | Made in India |
Product Details:
| Size/Diameter | 9.5 Inch |
| Color | White |
| Usage/Application | Hotel |
| Material | Wooden |
| Capacity | 750 ml |
| Glass Type | Dome |
| Country of Origin | Made in India |
Product Details:
| Size/Diameter | 8.5 Inch |
| Usage/Application | Cake Stand |
| Material | Wooden |
| Capacity | 950 ml |
| Glass Type | Dome |
| Country of Origin | Made in India |
Product Details:
| Size/Diameter | 8.5 Inch, 7.5 Inch |
| Glass Type | GLASS DOME |
| Usage/Application | Cake Stand |
| Capacity | 450ml |
| Body Material | Glass |
Product Details:
| Size/Diameter | 7.5 Inch |
| Usage/Application | Cake Stand |
| Material | Stainless Steel |
| Capacity | 800 ml |
| Glass Type | Dome |
| Country of Origin | Made in India |
We are engaged in offering this product to our clients. Our range of all products is widely appreciated by our clients.
Product Details:
| Size/Diameter | 8.5 Inch |
| Usage/Application | Cake Stand |
| Material | Wooden |
| Capacity | 950 ml |
| Glass Type | Dome |
| Country of Origin | Made in India |
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 50 Piece |
| Size/Diameter | 7.5 Inch |
| Usage/Application | Cake Stand |
| Country of Origin | Made in India |
| Dome Material | glass |
| Packaging Type | Box |
Product Details:
| Size/Diameter | 7.5 Inch |
| Usage/Application | Hotel |
| Material | Wooden |
| Capacity | 800 ml |
| Glass Type | Cake Dome |
| Country of Origin | Made in India |
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 50 Piece |
| Height | 7.5 inch |
| Size/Diameter | 10.5 Inch |
| Usage/Application | Cake Stand |
| Country of Origin | Made in India |
| Domes Material | Glass |
| Glass Thickness | 3 mm |
We are engaged in offering this product to our clients. Our range of all products is widely appreciated by our clients.
Product Details:
| Capacity | 600 ml |
| Height | 6 inch |
| Color | White |
| Usage/Application | Gifting |
| Size | Medium |
| Shape | Round |
| Pattern | Plain |
| Packaging Type | Box |
| Country of Origin | Made in India |