Product Details:
| Product Type | Glass jar |
| Surface Treatment | Color Coated |
| Glass Type | Metalic costing |
| Finish | Color Coated |
| Usage | Gift, Hotel Decor, Home Decor, Office Decor |
| Color | Golden |
| Mounting | Table Top |
| Seating Capacity | 350 ml |
| Country of Origin | Made in India |
Product Details:
| Capacity | 100 ml |
| Shape | Cylindrical |
| Material | Borosilicate Glass |
| Usage/Application | Chemical Laboratory |
| Color | Transparent and Golden |
| Country of Origin | Made in India |
We are engaged in offering this product to our clients. Our range of all products is widely appreciated by our clients.
Product Details:
| Capacity | 500 mL |
| Usage/Application | Pickel Storage |
| Shape | Round |
| Country of Origin | Made in India |
| Jar Color | Golden |
| Packaging Type | Box |
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 50 Set |
| Diameter | 5 inch |
| Material | Glass |
| Shape | Round |
| No. of Pieces | 3 |
| Included Components | THE GOOD PRODUCT OF FRUIT BOWL |
| Usage/Application | Gifting |
| Finish | Polished |
| Packaging Type | INDIVIDUAL BOX |
| Dishwasher Safe | Yes |
| Microwave Safe | No |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
Product Details:
| Material | Glass |
| Usage | Candle Holder |
| Shape | Cylindrical |
| Finish | FROSTRD WITH GOLD |
| Set Contains | 3 Set |
| Wall Thickness | 4mm |
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 50 Piece |
| Material | Brass |
| Color | Gold |
| Usage/Application | Wedding return gift |
| Brand | Madhur Glass Decorator |
Product Details:
| Capacity | 500 mL |
| Cap Type | Lug Type |
| Shape | Round |
| Material | Glass |
| Set Content | 2 Piece |
| Usage/Application | Spice Storage |
| Color | Transparent |
| Country of Origin | Made in India |
We are engaged in offering this product to our clients. Our range of all products is widely appreciated by our clients.