Glass Jar
Providing you the best range of colored glass jars, glass matte candle jar, glass lustre jar with lid, holographic glass jar, glass candy jar with lid and holographic glass candle jar with effective & timely delivery.
Approx. Price: Rs 22 / PieceGet Latest Price Product Details:
| Capacity | 500 mL |
| Set Content | 2 Piece |
| Cap Type | Screw Type |
| Usage/Application | Spice Storage |
| Cap Material | Glass |
| Shape | Round |
| Country of Origin | Made in India |
We are engaged in offering this product to our clients. Our range of all products is widely appreciated by our clients.
Approx. Price: Rs 350 / PieceGet Latest Price Product Details:
| Material | Glass |
| Capacity | 500 ml |
| Lid Type | Glass Lid |
| Color | Rose gold |
| Usage/Application | Decoration |
| Finish | Glossy |
| Shape | Round |
| Packaging Type | Box |
| Country of Origin | India |
We are engaged in offering this product to our clients. Our range of all products is widely appreciated by our clients.
Glass Lustre jar with lid
Approx. Price: Rs 515 / PieceGet Latest Price Product Details:
| Minimum Order Quantity | 50 Piece |
| Capacity | 750 ml |
| Jar Shape | Round |
| Cap Type | Metal Cap |
| Glass Type | Soda Lime Glass |
| Glass Color | Gold lustre |
| Airtight | Yes |
| Microwave Safe | No |
| Dishwasher Safe | Yes |
| Labeling | Plain |
Glass dry fruit jar with air tight lid
Approx. Price: Rs 95 / PieceGet Latest Price Product Details:
| Capacity | 500 mL |
| Set Content | 6 Piece |
| Cap Type | Lug Type |
| Usage/Application | Pickel Storage |
| Cap Material | Glass |
| Shape | Round |
| Country of Origin | Made in India |
We are engaged in offering this product to our clients. Our range of all products is widely appreciated by our clients.
Approx. Price: Rs 105 / PieceGet Latest Price Product Details:
| Capacity | 2000 ml |
| Jar Shape | Round |
| Cap Type | Glass Lid |
| Glass Color | Colored |
| Usage | Gift Jar, Dry Fruits, Spices, Chocolate, Cookies, Candy |
| With Handle | No |
Holographic Glass Candle Jar
Approx. Price: Rs 95 / PieceGet Latest Price Product Details:
| Material | Glass |
| Usage/Application | Decoration |
| Finish | Glossy |
| Packaging Type | Box |
| Shape | Round |
| Place Of Origin | India |
| Pattern | Printed |
We are engaged in offering this product to our clients. Our range of all products is widely appreciated by our clients.
glass lustre jar with lid
Approx. Price: Rs 490 / PieceGet Latest Price Product Details:
| Cap Type | Lug Type |
| Capacity | 500 mL |
| Set Content | 3 Piece |
| Usage/Application | Dry Fruits Storage |
| Cap Material | Metal |
| Shape | Round |
| Country of Origin | Made in India |
We are engaged in offering this product to our clients. Our range of all products is widely appreciated by our clients.
Approx. Price: Rs 385 / PieceGet Latest Price Product Details:
| Minimum Order Quantity | 100 Piece |
| Capacity | 250 ml |
| Material | Glass |
Glass Honey jar
Glass Jar With Elephant Lid
Approx. Price: Rs 425 / PieceGet Latest Price Product Details:
| Capacity | 250 ml |
| Jar Shape | Round |
| Cap Type | Metal Cap |
| Glass Type | Soda Lime Glass |
| Glass Color | Smoky |
| Usage | Food Storage, Decor, Gifting, Dry fruits |
| Airtight | Yes |
| Microwave Safe | Yes |
| Dishwasher Safe | Yes |
| Labeling | Plain |
Decorative glass jar
Approx. Price: Rs 60 / PieceGet Latest Price Product Details:
| Minimum Order Quantity | 100 Piece |
| Color | Multicolour |
| Type | Glass |
| Shape | Round |
| Diameter | 3.5 inch |
Let the warmth and light envelop you with Nappa Dori's aesthetically pleasing glass candle perfect addition to your sacred space. This glass candle is equipped with a single wick encased in a metal wire and bamboo basket weave. Note: Sold as an individual unit.
Approx. Price: Rs 350 / PieceGet Latest Price Product Details:
| Minimum Order Quantity | 100 Piece |
| Occasion | Festival |
| Color | Golden |
| Material | Glass |
We are the leading manufacturer of gift hamper jar in firozabad.
Additional Information:
- Delivery Time: 7 Days
- Packaging Details: box
Glass Candy Jar With Lid
Approx. Price: Rs 85 / PieceGet Latest Price
Glass candy jar with tray set
Product Price :Get Latest Price
Decorative glass jar with tray
Product Price :Get Latest Price
Decorative glass jar with marble tray
Product Price :Get Latest Price
Glass Mason Jar
Product Price :Get Latest Price
Glass Jar Set With Tray
Product Price :Get Latest Price
Decorative Glass Jar
Product Price :Get Latest Price
Glass Vase
Product Price :Get Latest Price