Product Details:
| Capacity | 250 mL |
| Materials | Glass |
| Cap Type | Lug Type |
| Usage/Application | Pickel Storage |
| Shape | Round |
| Microwave Safe | No |
| Country of Origin | Made in India |
We are engaged in offering this product to our clients. Our range of all products is widely appreciated by our clients.
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 50 Piece |
| Jar Shape | Round |
| Cap Type | Glass Lid |
| Capacity | 500 mL |
| Set Content | 3 Piece |
| Glass Color | Colored |
| Usage | Dry Fruits, Candy, Cookies, Gift Jar, Chocolate |
| With Handle | No |
| Usage/Application | Dry Fruits Storage |
| Cap Material | Glass |
| Shape | Round |
| Country of Origin | Made in India |
Product Details:
| Cap Type | Lug Type |
| Capacity | 500 mL |
| Material | Glass |
| Usage/Application | Dry Fruits Storage |
| Color | Transparent |
| Cap Material | Glass |
| Shape | Round |
| Microwave Safe | Yes |
Product Details:
| Cap Type | Lug Type |
| Capacity | 500 mL |
| Materials | Glass |
| Usage/Application | Dry Fruits Storage |
| Shape | Round |
| Country of Origin | Made in India |
We are engaged in offering this product to our clients. Our range of all products is widely appreciated by our clients.
Product Details:
| Capacity | 150ml |
| Material | Glass |
| Shape | Round |
| Set Content | 3 Piece |
| Color | Golden |
| Usage/Application | Storage |
| Country of Origin | Made in India |
Product Details:
| Capacity | 500 mL |
| Shape | Round |
| Country of Origin | Made in India |
| Jar Material | Crystal |
| Thickness | 12 mm |
| Usage | Candy Sroage |
Product Details:
| Capacity | 250 mL |
| Materials | Glass |
| Set Content | 2 Piece |
| Cap Type | Lug Type |
| Usage/Application | Spice Storage |
| Cap Material | Glass |
| Shape | Round |
Product Details:
| Cap Type | Lug Type |
| Capacity | 500 mL |
| Material | Glass |
| Usage/Application | Pickel Storage |
| Shape | Round |
| Country of Origin | Made in India |
Product Details:
| Material | Glass |
| Color | Golden |
| Shape | Round |
| Usage/Application | Decoration |
| Packaging Type | Box |
| Capacity | 300 ml |
| Country of Origin | Made in India |
Product Details:
| Material | Glass |
| Color | Golden |
| Shape | Hexagonal |
| Usage/Application | Home |
| Weight | 800 gm |
| Packaging Type | Box |
| Country of Origin | Made in India |
Product Details:
| Capacity | 250 ML |
| Material | Glass |
| Usage/Application | Pickel Storage |
| Cap Material | Glass |
| Shape | Round |
| Country of Origin | Made in India |
Product Details:
| Capacity | 500 mL |
| Materials | Glass |
| Set Content | 3 Piece |
| Usage/Application | Dry Fruits Storage |
| Cap Material | Glass |
| Shape | Round |
Product Details:
| Material | Brass |
| Color | Golden |
| Shape | Round |
| Usage/Application | Decoration |
| Weight | 900 gm |
| Country of Origin | Made in India |
Product Details:
| Cap Type | Lug Type |
| Capacity | 500 mL |
| Material | Glass |
| Set Content | 2 Piece |
| Usage/Application | Dry Fruits Storage |
| Shape | Round |
| Country of Origin | Made in India |
Product Details:
| Capacity | 250 mL |
| Materials | Glass |
| Cap Type | Lug Type |
| Usage/Application | Pickel Storage |
| Shape | Round |
| Country of Origin | Made in India |
Product Details:
| Cap Type | Lug Type |
| Capacity | 500 mL |
| Material | Glass |
| Usage/Application | Pickel Storage |
| Shape | Round |
| Country of Origin | Made in India |
Product Details:
| Materials | Glass |
| Usage/Application | Dry Fruits Storage |
| Color | Transparent |
| Cap Material | Glass |
| Shape | Round |
| Country of Origin | Made in India |
Product Details:
| Material | Glass material |
| Color | Golden |
| Usage/Application | Gifting |
| Height | 3 Inch |
| Country of Origin | Made in India |
| Packaging Type | Box |
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 50 Piece |
| Cap Type | Lug Type |
| Capacity | 250 mL |
| Set Content | 2 Piece |
| Material | Glass |
| Usage/Application | Dry Fruits Storage |
| Cap Material | Glass |
| Shape | Square |
Beautiful candy jar for dry fruits
Additional Information:
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 100 Piece |
| Materials | Glass |
| Usage/Application | Dry Fruits Storage |
| Shape | Round |
| Country of Origin | Made in India |
| Packaging Type | Box |
We are engaged in offering this product to our clients. Our range of all products is widely appreciated by our clients.
Product Details:
| Capacity | 500 mL |
| Set Content | 2 Piece |
| Material | Glass |
| Usage/Application | Pickel Storage |
| Shape | Hexagonal |
| Country of Origin | Made in India |
| Jar Color | Black |
Product Details:
| Capacity | 500 mL |
| Set Content | 3 Piece |
| Materials | Glass |
| Usage/Application | Dry Fruits Storage |
| Cap Material | Glass |
| Country of Origin | Made in India |